2 клас Інформатика

 

УРОК № 1

Вчитель: Антонюк Руслана Дмитрівна

Клас: 2

Тема уроку: Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики.

Поняття про інформацію.

Мета уроку: 

 навчальна : ознайомити учнів з новою навчальною дисципліною, сформувати уявлення про сфери застосування сучасних комп’ютерів; узагальнити та систематизувати знання учнів про призначення комп’ютерів, ознайомити з правилами поведінки і БЖ під час роботи з комп’ютером;

розвивальна: формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, узагальнювати, діяти за аналогією, порівнювати;

виховна: формувати позитивне ставлення до предмета, пробуджувати інтерес до нової техніки, виховувати бережливе ставлення до навчального обладнання;

формування навичок ХХІ століття: формувати відкритість до сприйняття  нових перспектив.

Тип уроку:  комбінований – засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання:  комп’ютери, підручники, плакати з правилами поведінки та техніки безпеки,  ілюстративний матеріал, мультимедійна презентація, пам’ятка, фішки для груп.

Очікувані результати: знати, як комп’ютер впливає на організм людини, правила  поведінки та техніки безпеки в комп’ютерному класі.

 

Хід уроку

І. Організаційний  етап .

1.  Привітання .

2.  Організація робочих місць учнів у комп’ютерному кабінеті.

3.  Перевірка готовності до уроку.

4.  Психологічне налаштування на роботу.

- Для гарного початку уроку пропоную таку загадку :

Може він порахувати,

Може він пісні співати, 
Малювати і писати, 
Помилки перевіряти. 
Може він листа прийняти, 
З другом швидко нас зв’язати, 
Він багато чого може 
І завжди нам допоможе!

 

- А, що ви знаєте про комп’ютер?    

5. Знайомство з підручником та робочим зошитом

Звертаємо увагу учнів на особливості підручника, зокрема на позначки до завдань та структуру самого підручника та зошита з друкованою основою.

ІІ. Оголошення теми уроку та мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя з елементами бесіди

-  Сьогодні ви прийшли в комп’ютерний клас, щоб розпочати знайомство з дуже цікавою наукою – інформатикою. Вам пощастило – адже раніше її починали  вивчати лише у старших класах. Ви зможете долучитися до світу технічних пристроїв, які допомагають людині в різних її справах, роблять більш цікавими і насиченими її дозвілля.

Дехто з вас, напевно,вже користувалися комп’ютером. Для чого……….. …..( відповідають учні). Тепер ви будете вчитися застосовувати комп’ютер, щоб швидше і якісніше виконувати різні завдання, розвиватися й навчатися новому. Які ж справи можна виконувати за допомогою комп’ютера? Саме про це ми сьогодні дізнаємося.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.                  Вступна бесіда.

-  Ви, мабуть,одразу помітили , що цей кабінет відрізняється від інших кабінетів у школі. А чим саме? У ньому багато комп’ютерів, є принтер, протягнуто багато дротів, та й дошка особлива. Уроки в цьому кабінеті будуть дуже цікавими, адже ми знаємо, що можливості людини, завдяки комп’ютеру , значно збільшуються. Але є одна умова. Щоб ми отримували задоволення від роботи і при цьому залишилися здоровими, а також зберегли кабінет в належному стані, нам потрібно знати певні правила й чітко їх дотримуватися.

Отже, сьогодні ми познайомимося з правилами поведінки в комп’ютерному класі та технікою безпечної роботи за комп’ютерами, а також ми ознайомимося з новим словом «Інформація».

Отже, тема сьогоднішнього уроку – «Правила безпечної поведінки в кабінеті інформатики. Поняття про  інформацію.

Всі ви, напевно, чули, що використання комп’ютера може бути шкідливим і навіть небезпечним для здоров’я людини. Це дійсно так.

-  Надмірно велика кількість часу проведена за комп’ютером, неправильне розташування за комп’ютером, неправильно організоване робоче місце – як ви думаєте як впливає це  на організм людини? ( Учні висловлюють свої думки ) Тому слід дотримуватись кількох важливих правил, щоб не нашкодити ні своєму здоров’ю, ні роботі технічних пристроїв , ані іншим людям які працюють в цьому кабінеті.

 

2.                  Робота з підручником

Перед тим як прочитати правила в підручнику ( с. 6) хочу звернути вашу увагу на такі запитання,  в ході читання правил попробуємо знайти відповіді на них.

1.                  Скільки часу безперервно може проводити за комп’ютером учень 2 класу?  ( 15 хв)

2.                  Якою має бути відстань від монітора до очей?  ( 50-60 см)

3.                  Що категорично забороняється робити, працюючи за комп’ютером? ( торкатися задніх панелей приладів, дротів)

4.                  Чого не можна робити без дозволу вчителя? ( вмикати чи вимикати комп’ютер )

Після читання правил узагальнюємо прочитане, акцентуючи увагу на основних правилах та даємо відповіді на попередньо поставлені питання. ( Робота з пам’яткою ).

ІV. Фізкультхвилинка

Хто здоровим хоче бути?

Про зарядку не забудь!

Руки вгору, руки вниз на сусіда подивись,

Руки вгору, руки в боки і зроби чотири кроки!

V. Формування набутих знань і навичок

1. Вправа «Сядь правильно»

Пропоную учням показати як правильно сидіти за комп’ютером. Спочатку можна дозволити сісти бажаючим самостійно. Після того як учні розмістяться за робочими місцями, роблю аналіз як вони сіли, учні які не сидять за комп’ютерами також разом зі мною допомагають аналізувати їхню поставу, правильне положення, за необхідності роблять зауваження.

2.Закріплення правил техніки безпеки роботи за комп’ютером.

 Вправа 4 робочий зошит самостійно. Після виконання – обговорення.

VI.  Узагальнення та систематизація знань.

Вправа «Ситуація з життя»

Повернувшись зі школи, Петрик пообідав і переглянув на комп’ютері мультфільм, який тривав 20 хвилин. По закінченні мультфільму хлопчик вирішив за допомогою калькулятора на комп’ютері відразу виконати домашнє завдання з математики. Над завданням він просидів ще 12 хвилин. Потім Петрик разом з бабусею 10 хвилин переглядали фотографії на комп’ютері.

-  Чи все правильно робив Петрик?

-  Скільки часу можуть проводити за комп’ютером учні 2 класу без перерви? Чому?

VII. Домашнє завдання

Згадайте, де вам доводилось бачити комп’ютери. Відповідь запишіть на листочках – розмальовках .

Прочитайте §1.

 VIII. Підведення підсумків. Рефлексія.

Вибіркове опитування.

Учням пропоную усно закінчити речення « Для мене сьогодні найцікавішим на уроці було дізнатись про …..»

Немає коментарів:

Дописати коментар